Dále potřebujete
Tradiční masopustní koblížky s neobvyklým způsobem servírování, který se hodí i pro večerní posezení ve dvou nebo narozeninovou party.
Začněte přípravou kvásku. Do mléka nadrobte droždí, přidejte cukr a lžičkou promíchejte. Nechte v teple 15 minut pracovat. Když kvásek nevzejde, postup opakujte. Do hluboké mísy zatím odměřte mouku, přidejte vejce a ostatní suroviny, nakonec i kvásek. Těsto zpracujte hnětačem. Kynuté těsto je hladké, nelepí a lehce na dotek hřeje/pracuje. V míse jej jemně pomoučete, přikryjte utěrkou a nechte kynout 45–60 minut, dokud nezdvojnásobí svůj objem.
Z těsta vyválejte na vále placku zhruba 0,5 cm silnou a malým kulatým vykrajovátkem vykrajujte kolečka o průměru 1 cm – dobře k tomu poslouží klasický panák nebo vánoční vykrajovátko na linecké.
Do rozpáleného oleje dávejte vždy tolik koblížků, aby se dobře otáčely a příliš se k sobě nelepily. Hlídejte si teplotu oleje, aby se zbytečně nepřepaloval. Není problém hrnec na chvíli i úplně sundat z plamene a nechat lehce zchladnout. Koblížky smažte dozlatova a nechte okapat na mřížce nebo v ubrousku.
Čokoládovou omáčku připravíte lehce ve vodní lázni. Nalámejte čokoládu a přidejte smetanu (vysokoprocentní nebo i šlehačku). Není potřeba ani moc míchat, jen stěrkou lehce zapracovat smetanu do čokolády. Podávejte koblížky s teplou čokoládovou omáčkou. K čokoládě se skvěle hodí maliny nebo v sezoně třeba třešně a višně.
Pečlivě vybíráme ta nejlepší zrna, ze kterých vyrábíme mouku, na jejíž kvalitu se můžete spolehnout při každodenním pečení a vaření.
Používáme cookies, abychom vám zajistili maximální funkčnost našeho webu a díky analýze provozu a dat neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost. Více zde.
Používáme cookies, abychom vám zajistili maximální funkčnost našeho webu a díky analýze provozu a dat neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost. Více zde.