Na 10 knedlíků
K podávání:
Do trochu nahřátého hrníčku nalijte 50 ml vlažného mléka, přidejte droždí, lžičku cukru a lžíci mouky, zamíchejte a stranou nechte vzejít kvásek. Do hluboké mísy si připravte mouku, přidejte cukr, žloutek, zbylé vlažné mléko, špetku soli a přilijte kvásek.
Vařečkou vypracujte hladké těsto a nechte ho na teplém místě zdvojnásobit objem, trvá to v závislosti na teplotě asi hodinu.
Těsto si rozválejte na pomoučněném vále, rozkrájejte na 10 čtverců, na každý dejte asi lžíci borůvek a zabalte. V osolené vroucí vodě vařte zhruba 8 minut.
Na žahour v míse rozmačkejte hrst borůvek, přidejte cukr podle libosti a rozřeďte mlékem, aby vznikla omáčka. Knedlíky podávejte pocukrované, s tvarohem, rozpuštěným máslem a žahourem.
Pečlivě vybíráme ta nejlepší zrna, ze kterých vyrábíme mouku, na jejíž kvalitu se můžete spolehnout při každodenním pečení a vaření.
Obilí v moukách naší značky Babiččina volba pochází zásadně od našich dlouhodobých lokálních partnerů – českých farmářů, jednotlivců i zemědělských sdružení.
Používáme cookies, abychom vám zajistili maximální funkčnost našeho webu a díky analýze provozu a dat neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost. Více zde.
Používáme cookies, abychom vám zajistili maximální funkčnost našeho webu a díky analýze provozu a dat neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost. Více zde.